logo
rodzina2

Dieta grup krwi

Gdy zaczynasz stosować dietę grup krwi, możesz od razu bardzo zaangażować się w dietę odpowiednią dla grupy krwi. Ale zanim wymieciesz ze swojej kuchni wszystkie niewłaściwe pokarmy i rzucisz się na listę wysoce wskazanych, poświęć jakiś czas na to, aby dowiedzieć się, czym jest ta dieta. Najlepszy sposób, aby wdrożyć się w dietę grup krwi, to trzymanie się przez jakiś czas tych kilku zasad:

 • Przeczytaj książkę pt.” Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi”, skupiając się nie tylko na części przeznaczonej dla swojej grupy krwi. Nie zrozumiesz zasad odżywiania dla grupy „B”, jeśli nie poznasz także kontekstu historycznego - procesu ewolucyjnego, który wpłynął na to, jak ważne znaczenie ma grupa krwi w naszej diecie. To samo dotyczy grupy O, A, AB. Wiem, że ludzie często stosują diety, które są dla nich zupełnie przypadkowe. Mówi się im: Jedz to, nie jedz tego”, a oni ściśle przestrzegają tych zaleceń. Może osiągają jakieś rezultaty, może nie. Ale na dłuższą metę nikt nie zniesie diety, która nie żyje w jego sercu i umyśle.
 • Zacznij dodawać do swoich posiłków pokarmy znajdujące się na liście wysoce wskazanych. Przypatrz się pokarmom, które mają pozytywny wpływ na twoją grupę krwi. Zacznij włączać do swoich posiłków żywność, której od jakiegoś czasu nie jadłeś.
 • Zacznij ćwiczyć zgodnie ze swoją grupą krwi. Ćwiczenia są ważnym składnikiem diety grup krwi. W książce pt.” Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi” znajdziesz wyjaśnienia, dlaczego osoby z daną grupą krwi powinny uprawiać takie, a nie inne dyscypliny. Pokrótce zalecenia te są następujące
  • GRUPA O – intensywne ćwiczenia fizyczne( aerobik, jogging).
  • GRUPA A – ćwiczenia relaksujące, rozładowujące napięcie: joga, spacery, tai- chi.
  • GRUPA B – umiarkowany wysiłek – jazda na rowerze, wycieczki piesze, sztuki walki.
  • GRUPA AB – ćwiczenia uspokajające, podobnie jak w przypadku grupy A.
 • Udowodniono, że osoby rozpoczynające dietę, czują się zupełnie inaczej, gdy spożywanie wysoce wskazanych pokarmów łączą z odpowiednimi ćwiczeniami.
 • Wyeliminuj z diety jedzenie znajdujące się na liście pokarmów do unikania. Zacznij szukać pokarmów zastępczych dla tych, których twoja grupa krwi powinna unikać. Na przykład osoby z grupą krwi A, jedzące dotąd mięso, mogą zastępować je rybami. Stopniowo powinieneś zastąpić pokarmy niekorzystne dla twojej grupy krwi pokarmami z listy wysoce wskazanych i obojętnych. Kiedy przeczytasz opis wzajemnych oddziaływań niektórych pokarmów i twojej grupy krwi, dowiesz się, że działanie niektórych lektyn jest szczególnie silne. Tych pokarmów zacznij unikać od razu.

Źródło: Dr Peter J.D’Adamo” Gotuj zgodnie ze swoja grupą krwi”.

© Copyright 2009 Jolanta Kaczan, Wszystkie prawa zastrzeżone, Regulamin

Wykonanie SUPREMO

| Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Jolanty Kaczan, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.