logo
rodzina2

Charakterystyka

Grupa krwi „AB” – Enigma

Grupa ta wyłoniła się ok. 1000 lat temu z przemieszania kaukaskiej grupy A z mongolską grupą B. Zachowuje się jak kameleon. Zależnie od okoliczności może przejawiać cechy każdej z pozostałych grup. Jeśli chodzi o profil hormonów stresu, to najbardziej przypomina grupę „O”, ze względu na pewne reakcje chemiczne związane z tlenkiem azotu- przypomina grupę „B”, profil trawienny z niskim poziomem kwasów żołądkowych ma grupy „A”, a jednocześnie łączą ją z grupą”B” duża tolerancja mięsa. Z tego powodu zalecenia pokarmowe dla „AB” są kombinacją tego, co służy osobom o grupach A i B. Grupa AB nie zawiera ani przeciwciał A ani B, w związku z tym, osoby z tą grupą krwi są szczególnie odporne na choroby wiążące się z mechanizmami autoimmunologicznymi, jak artretyzm, czy rozmaite alergie. Osoby z grupą krwi „AB” są często silniejsze i bardziej aktywne niż z grupą krwi „A”. Mogą jeść większość pokarmów odpowiednich dla grup A i B, powinny jednak unikać produktów, które powodują u nich aglutynację( sklejanie) krwi, lepiej reaguje na stres duchowo przy fizycznej aktywności i kreatywnej energii, jeżeli zamierza schudnąć, powinna unikać pszenicy, która powoduje, że tkanka mięśniowa staje się bardziej kwaśna. Grupa krwi AB najskuteczniej utylizuje kalorie, kiedy tkanka jest o odczynie nieco alkalicznym.

Słabe punkty grupy krwi „AB”

Grupa ta posiada wrażliwy układ pokarmowy z niskim poziomem kwasu żołądkowego, z trudem przyswaja białka pochodzenia zwierzęcego, ponieważ poziom fosfatazy zasadowej w ich jelitach jest niski, zbyt tolerancyjny system odpornościowy, z czym wiąże się wysokie ryzyko chorób nowotworowych. Posiada wysokie stężenie czynników krzepliwości krwi, co wiąże się z łatwym tworzeniem się zakrzepów i chorób naczyń mózgowych i wieńcowych, jest podatna na infekcje uszu i dróg oddechowych, żołądka i jelit.

© Copyright 2009 Jolanta Kaczan, Wszystkie prawa zastrzeżone, Regulamin

Wykonanie SUPREMO

| Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Jolanty Kaczan, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.